Barevný týden

26.11.2018 09:35

Minulý týden napadl sníh a venku už bylo jen mlhavo, zamračeno a bílo. Ve škole to však zářilo barvami. Od Pondělí 19. 11. do pátku 23. 11. probíhala ve škole soutěž "Barevný podzimní týden". Děti měly za úkol se každý den převléci do určité barvy. Konkrétně v pondělí do hnědé(fialové, vínové), v úterý do oranžové, ve středu do žluté, ve čtvrtek do zelené a v pátek do červené. Soutěžili mezi sebou žáci z 1.-4. třídy a 5.-8. třídy. 9. třída se soutěže nezúčastnila, jelikož byla pořadatelem. Protože je v každé třídě jiný počet žáků, počítaly se body v procentech. To znamená, že mohla klidně vyhrát i třída s nejmenším počtem žáků. Do soutěže se také zapojila školní jídelna. Každé jídlo mělo vždy kousek určené barvy. Kuchařky také tentokrát nebyli v bílé, ale měly barevná trička. 

A jak to probíhalo­? Vždy ráno na začátku hodiny přišlo pár deváťáků a spočítaly děti v barvě. Nakonec se děti vyfotily a mohli pokračovat dál v učení. Dětí bylo z počátku jen pár, ale když viděli, že se zapojují spolužáci, tak neváhali a další den přišly také v dané barvě. 

Tímto bychom chtěli poděkovat maminkám, které své děti na 1. stupni oblékaly každé ráno do jiné barvy. Veliké dík patří rodičům prvňáčků, kteří měli každý den barevná trička, kalhoty, sukně…a vždy skoro plný počet žáků. Výherci byli už zmínění prvňáci a na druhém stupni 6. třida. Šesťáci měli orignální nápad a ve čtvrtek a pátek se oblékli do sportovních dresů. V pátek o velké přestávce 9. třída vyhlásila vítěze a první tři místa dostala sladkou odměnu a diplom, který jsme si sami připravili při hodině informatiky. 

Chceme také poděkovat všem zúčastněným a poražení nezoufejte, bude ještě několik soutěží, kde se můžete zapojit a třeba zvítězíte.

 

9. třída


 

 

 

Zpět