Napsali o nás v Deníku – Den Země

Napsali o nás v Deníku – Den Země

Dub 23, 2023 | Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ

https://ceskokrumlovsky.denik.cz/zpravy_region/skolaci-z-besednice-daly-starym-plechovkam-a-krabicim-novy-zivot-20230422.html

článek obsahuje také fotogalerii

Netradiční den si užili žáci Základní školy Besednice. Hlavním tématem byl Den Země a upcyklace, což je přeměna odpadového materiálu nebo nepotřebných produktů v nové věci lepší kvality.

 

„Již nepoužívané materiály jsme proměnili v mnoho hezkých nových výrobků. K tvoření nám stačily například plechovky, krabice, sklenice, zbytky látek, víčka a podobné materiály. Vznikly z nich zvonkohry, nákupní tašky, dekorativní vázy, sukně, kabelky, klobouky, svícny a další nové věci,“ zmínila ředitelka školy Eva Tomášková.

 

Každý se pustil do jiné práce. Třeťáci si připravili zdravé pohoštění, čtvrťáci vytvořili informační plakát o třídění odpadků. Zapojili se i nejmenší ve školce, kteří během dopolední procházky upozornili paní učitelky na drobné odpadky, které viděli cestou. Paní učitelky vše poctivě přidávaly do odpadkového pytle, který nesly s sebou.

„Počasí nám dnes přálo, takže projekt probíhal nejen v hlavní budově školy, ale i v našich dílnách, školních kuchyňkách a venku.Věříme, že naši žáci si díky tomu uvědomili, že nemusíme věci vyhazovat hned, ale lze jim vdechnout i nový život,“ dodala na závěr Eva Tomášková.

Skip to content