Metodik prevence: NEBEZPEČÍ VÝZEV NA INTERNETU

Úno 3, 2023 | Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ, Uncategorized

Dobrý den,

píši vám na základě prosby o obezřetnost. Narazili jsme na nebezpečnou aktivitu, která se objevila u žáků jiné školy (výzva vedoucí ke škrcení, více se dozvíte zde v článku).

Tato riziková aktivita se netýká jen zahraničí, bohužel i v české škole s ním mají zkušenost. Zpráva z českého prostředí zde.

Víme, že děti se rády „hecují“, naštěstí se u nás zatím neobjevilo nic hraničícího s nebezpečím, ale již jsem s několika žáky řešila nebezpečí výzev na internetu. Je potřeba být opatrní a nedělat vše, co nám ukazují na síti.

Prosím vás o to, abyste více sledovali své děti, nástrah na internetu je opravdu mnoho a někdy může dojít k tomu, že dítě neodhadne nebezpečí aktivity, která je mu přednesena a navržena.

Také Vás prosíme, abyste nám problémy hlásili. To, co zjistíte u svého dítěte, může mít vliv i na ostatní žáky. My se v rámci zejména výuky IT, ale i dalších předmětů, zaměříme na prevenci výzev ze světa internetu.

Děkuji a přeji hezký den

Mgr. Dana Vacková