Jednorázová dávka mimořádné okamžité pomoci

Srp 16, 2023 | Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ

Může nastat mimořádná situace, kdy rodina náhle nemá dostatečné prostředky na úhradu školních pomůcek, nákladů spojených s účastí dítěte na škole v přírodě, sportovní činnosti nebo kroužků.
🙏 Rodina, která nemá vzhledem k příjmům a celkovým sociálním a majetkovým poměrům dostatečné prostředky k uhrazení odůvodněných nákladů vzniklých v souvislosti se vzděláním nebo se zájmovou činností nezaopatřených dětí může pomoci jednorázová dávka mimořádné okamžité pomoci.
ℹ️ Tato dávka je nenároková. Nárok vzniká ve chvíli, kdy je osoba Úřadem práce uznána osobu v hmotné nouzi.
Více o dávce mimořádné okamžité pomoci nejdete ZDE: 📌 https://www.uradprace.cz/web/cz/mimoradna-okamzita-pomoc
************************************************************************************************************
tuto informaci jsme převzali z facebookového profilu Ministerstva práce a sociálních věcí – zveřejněno dne 16. 8. 2023