Informace od metodika prevence: Reflexní prvky

Informace od metodika prevence: Reflexní prvky

Lis 3, 2023 | Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ, Uncategorized

Vážení rodiče,

v současném období, kdy se dny zkracují a mnoho našich žáků cestuje do školy či z ní v době, kdy je minimální světlo či je nízká viditelnost z důvodu špatného počasí, bychom chtěli upozornit na důležitost používání reflexních prvků.

Význam reflexních prvků je obzvláště výrazný v podmínkách šera, tmy či mlhy, kdy se viditelnost výrazně snižuje. I přes to, že mnoho dětí a mládeže reflexní prvky nepovažuje za „cool“, je důležité, aby jim bylo vysvětleno, jak mohou tyto prvky přispět k jejich bezpečnosti.

Vyzýváme vás proto, abyste svým dětem vysvětlili význam a důležitost používání reflexních prvků a povzbudili je k tomu, aby je nosili. Reflexní prvky, jako jsou pásky, nášivky, kryty na batohy či speciální reflexní oblečení a doplňky, mají klíčový význam pro zvýšení viditelnosti chodců v silničním provozu. Díky nim jsou chodci vidět již z velké vzdálenosti a řidiči mají tak dostatek času na to, aby na ně mohli bezpečně zareagovat.

Rádi bychom také upozornili na to, že používání reflexních prvků je nejen otázkou bezpečnosti, ale v některých případech i zákonnou povinností. Na základě zákona o silničním provozu je povinnost nosit reflexní prvky v určitých podmínkách stanovených pro chodce pohybující se na pozemních komunikacích mimo obec.

Děkujeme vám za spolupráci na zajištění bezpečnosti našich žáků a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

Skip to content