Informace o Kroužcích pro Jihočechy

Informace o Kroužcích pro Jihočechy

Srp 16, 2023 | Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ, Uncategorized

Informace ze školy k programu Kroužky pro Jihočechy:
Škola neorganizuje žádné aktivity (kroužky), za které rodiče žáků platí.  Součástí školy je školní družina, úplata za ni může být rodiči nárokována v rámci této podpory – prosím čtěte přiložený odkaz, ve kterém se dozvíte jak postupovat. 
Registraci je možné provádět od 20. 8. 2023 do 30. 6. 2024.
Odpolední aktivity jsou nabízeny ve spolupráci se ZUŠ T. Sviny, DDM Č. Budějovice a různými spolky. Za ně rodiče hradí úplatu přímo organizátorům. Tito se tedy mohou zaregistrovat a Vy můžete uplatnit příspěvek od Jihočeského kraje.
***********************************
převzato z Facebooku Martin Kuba:
Milí Jihočeši, dneska mám důležitou zprávu, která může pomoct spoustě jihočeských rodin a rodičům samoživitelům s dětmi, kteří třeba zrovna nemají ideální finanční zázemí. ☝️ I pro tenhle školní rok spustíme program, který bude pomáhat s mimoškolními aktivitami pro tyto děti. Nechci, aby v našem kraji byly děti, které nemohou rozvíjet nějaký svůj talent třeba jen proto, že vyrůstají jen s mámou nebo tátou. A stejně jako vloni nebudeme dávat rodičům žádné dávky, žádné peníze na účet nebo do ruky, my pouze za tyto děti uhradíme jejich mimoškolní aktivity. Chceme mít jistotu, že peníze investujeme společně pouze do rozvoje jihočeských dětí. Všechny informace najdete tady ve videu 👇
Program jsme připravili tak, aby nikdo nemusel nikam chodit a nic ověřovat. Všechna ověření jestli mají rodiče nárok proběhnou online. Rodiče vše mohou provést na stránkách www.krouzkyprojihocechy.cz. Tam vyplní údaje a my je pak online s Úřadem práce zkontrolujeme, jestli pobírají nějakou sociální dávku a mají tedy na pomoc s kroužky nárok. Pokud ano, dostanou na virtuální účet tzv. kredity, kterými mohou uhradit aktivitu svého dítěte u organizace kam chodí. My už pak jako kraj dané organizaci jen pošleme za kredity peníze.
Chci znovu poprosit všechny organizace, školy, kroužky nebo sportovní kluby, které v kraji poskytují mimoškolní aktivity, aby se na stránky zaregistrovali a pomohli nám. Nemusíte kontrolovat, jestli rodiče mají na pomoc nárok, zkontroluje to Úřad práce a rodič u vás jen uplatní svoje kredity a my vám je jako kraj po té proplatíme. Všechno je extrémně jednoduché a společně můžeme pomoct těm rodičům a hlavně dětem.
Vím, že každý v životě musíme pracovat na svém úspěchu a nikdy neuděláme svět úplně ideální, ale jsem přesvědčený, že stojí za to se snažit o to, aby všechny jihočeské děti měly alespoň co nejvíc stejnou startovací čáru, když chtějí jít za svými sny. A jako hejtman proto budu vždycky dělat maximum.
Díky za sdílení, ať tuto informaci dostaneme ke všem, kterým by mohla pomoct.
Skip to content