Erasmus+ stínování – mobilita učitelů

Erasmus+ stínování – mobilita učitelů

Lis 1, 2022 | Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ

Poslední aktivitou v rámci mobilit Erasmus+ bylo stínování (job-shadowing). Naše probíhalo na partnerské škole poblíž slovinského Mariboru koncem října (24.10. – 28. 10. 2022).

Pobyt pro nás (Eva Tomášková, Dana Vacková) připravil ZAVOD ZA NOVODOBNO IZOBRAŽEVANJE (ZNI), jehož pracovníci nás provázeli po všechny dny programu – seznámili nás s kulturou a památkami Slovinska a také zprostředkovali naše působení přímo v základní škole v Selnica ob Dravi. Zde jsme se účastnily několika hodin výuky na prvním i druhém stupni, byly účastníky práce s dětmi ve školce. Nedílnou součástí byly rozhovory s vedením školy o tom jaký je systém školství ve Slovinsku, jak je vybírán management škol a také jak to funguje právě u nich v oblasti spolupráce zřizovatele a školy.

Měly jsme také možnost pracovat s kolektivem žáků druhého stupně během hodiny anglického jazyka. Žáci si tak vyzkoušeli, že díky znalosti angličtiny se mohou domluvit s těmi, kteří do jejich země přicestují a mluví odlišným jazykem.

Slovinsko je velice pohostinná země a všichni, se kterými jsme se potkaly, se snažili nám pobyt zde zpříjemnit a zároveň nám poskytnout co nejvíce informací o tématu, které nás do Slovinska přivedlo. Zároveň i oni se živě zajímali o fungování škol v České republice. A my věříme, že jim jejich vstřícnost budeme moci oplatit při budoucí návštěvě u nás v Čechách.

Skip to content