Den zvířat

Den zvířat

Říj 7, 2023 | Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ, Uncategorized

Ve středu 4.10. si pro Vás v rámci oslavy Dne zvířat připravili žáci 7. třídy odpoledne plné zábavných úkolů a zvířátek. 
 
Na osmi různých stanovištích jste si mohli zkusit všemožné úkoly. Jako první jste si prohlédli výstavu krásných obrázků a hlasovali pro ten, který se Vám nejvíce líbil. Následně jste se mohli zvážit, abyste zjistili, jestli vážíte například jako koza nebo jako orangutan. Na dalších stanovištích jste byli vyzkoušeni z Vašich znalostí přírody kolem vody a určovali jste názvy zvířat ve třech jazycích – angličtina, němčina, ukrajinština. Na počítači jste si zahráli hru Unikni z ostrova, ve které jste oprášili své znalosti o rybách a obojživelnících. Seznámeni jste byli i s mysliveckých slangem, hádali jste zvířata podle zvuků a určovali, kde daná zvířata žijí. V závěru jste si vyluštili křížovku a za vyplněnou kartičku dostali zvířecí kalendář. 
 
Žáci 8. třídy pro Vás upekli muffiny, které jste si mohli vychutnat společně s kávou a vyrobit si u toho malovaný odlitek zvířátka na památku. Koupit jste si mohli i krásná háčkovaná zvířátka.
 
Moc děkujeme dětem i rodičům, kteří nás přišli podpořit. 
 
S dětmi jsme se rozhodli, že penízky, které nám Den zvířátek vydělal, věnujeme do našeho nového projektu Pomoc zvířátkům. #jsemlaskavec
 
M. Neubauerová
Skip to content