Výlet 6., 7. a 8. třídy – Plzeň

Výlet 6., 7. a 8. třídy – Plzeň

Čvn 24, 2024 | Aktuality ZŠ, Uncategorized

V pátek 31. 5. 2024 jsme se vydali na výlet do ZOO v Plzni. Původně byl výlet pořádán pro 7. a 8. třídu, ale chybějící zájemce z osmé třídy doplnili žáci z 6. ročníku.

Vyrazili jsme se brzy ráno a po kratší zastávce a občerstvení jsme před devátou přijeli do Plzně.

Nejdříve jsme se pokochali pěkným výhledem na město Plzeň a určitě si při hudební výchově zazpíváme píseň ´´Plzeňská věž převyšuje kopce´´, o čemž jsme se opravdu přesvědčili.

V plzeňské ZOO jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ta první si šla užívat plzeňský Dinopark a pro druhou skupinu už byla připravena zajímavá dílna v Ekocentru ZOO Plzeň.

Někteří už takový park někdy navštívili, pro ostatní to byla premiéra. A tak jsme si prohlédli pravěké dinosaury v jejich původní pravděpodobné velikosti a trochu se možná vylekali zvuky, které vydávali. Paní učitelka Tvrdá nám vysvětlila, že dosud prezentované modely úplně přesně neodpovídají realitě, protože se, prý, podle posledních zjištění, jednalo vesměs o barevné opeřence. Bylo možné zde také zhlédnout 3D film o těchto velikánech, mohli jsme vstoupit do kabinky, kde byla simulována silná vichřice, vyzkoušet si sílu a rovnováhu na různých průlezkách, sítích, houpačkách a jiných atrakcích, někteří neodolali a nechali si provést tetování, a to dokonce na velmi viditelných místech obličeje, což nás velmi rozesmálo. Všichni věří, že tetování půjde smýt. Ale kdo ví?

V Ekologickém centru ZOO Plzeň měl pan lektor pro děti připraveny zajímavé soutěžní úkoly a kvízy. Skupinky se utkaly mezi sebou a ti nejlepší byli odměněni drobnou upomínkou. Děti si připomněly důležitá témata a okruhy týkající paleontologie, ekosystému lesa, ptáků a plazů.

Po tomto programu už následovala individuální nebo skupinová prohlídka ZOO. Zahrada je opravdu precizně botanicky uspořádána do různých oblastí světa podle fauny i flóry. Obzvláště zajímavé byly všudypřítomné popisky všech bylinek, rostlin, květin a stromů, které do každé oblasti patřily. Mezi nejvíce pozorovaná zvířata asi patřili hrošíci, lvi, žirafy, kapybary, želvy, medvědi a další. Pochopitelně jsme se na různých místech mohli občerstvit nebo si dát zmrzlinu. Některé skupinky si také poslechly nebo přes plot pozorovaly dění na Metalfestu, který probíhal přímo vedle Asijských zahrad.

Nakonec nás náhlý liják vyhnal ze zahrady o několik minut dříve, než jsme plánovali. Ale to nám vůbec nevadilo, protože jsme se těšili na poslední zastávku našeho výletu, a to možnost občerstvení v restauraci McDonald´s v Českých Budějovicích.

My, kteří jsme byli s vámi na výletě, vás chceme moc pochválit, protože jsme se z výletu i my, učitelé, vrátili odpočatí a nemuseli jsme řešit žádné zlobení nebo jiné problémy.

Takže: ,, Sláva, nazdar výletu, trochu jsme zmokli a už jsme tu! ´´

Z. Řehoutová, M. Tvrdá, J. Turoň

Skip to content