Strom poznání

Bře 31, 2023 | Aktuality ZŠ, Uncategorized

Kaplická střední škola spolu s několika základními školami z okolí vysazují staré odrůdy jabloní. Akce se vztahuje k 70 let výročí založení středního školství v Kaplici (oslavy vyvrcholí  9. června v městském kaplickém parku).

Naše jablůňka je odrůdy: MATČINO

Symbolika stromu poznání, starých ovocných odrůd a smysluplnosti vzdělávání je na místě. Vše potřebuje čas, aby z malého semínka vyrostl statný strom, který se lidem odvděčí za jejich dlouhodobou péči sladkým ovocem a příjemným stínem.

Strom potřebuje životodárnou půdu. Stejně tak střední škola potřebuje studenty z řad základních škol. Ty se stávají jakýmsi kořenovým systémem, z něhož strom vyrůstá. Cílem ovocného stromu je plodit a rozšiřovat svá semena, aby jeho druh nevymřel. Cílem školy a každého moudrého vedení města je, aby měla mladá generace možnost vzdělání a aby se po určité době vraceli mladí lidé zpět do svého rodného kraje a přinášeli sem novou inspiraci, možnosti a hlavně život v podobě svých potomků. Cyklus a podobnost stromu a vzdělávání se tak uzavírá.