Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže

Úno 26, 2024 | Aktuality ZŠ, Uncategorized

14. února 2024 se kromě akce Daruj knihu uskutečnilo i Školní kolo recitační soutěže.

I když někteří přihlášení onemocněli, i tak se sešlo celkem 16 odvážných recitátorů. V porotě zasedly paní učitelky Z. Řehoutová, J. Felendová a M. Tvrdá, které výkony vyhodnotily takto:

  • 0. kategorie – 1. místo – Ema Kozlová
  • 1. kategorie – 1. místo – Eliška Bubeníková
  • 2. kategorie – 1. místo – Jonáš Werner – postup do Okresního kola
  • 3. kategorie – 1. místo – Josef Sudík – postup do Okresního kola
  • 4. kategorie – 1. místo – Nikola Němcová – postup do Okresního kola

Z druhého místa ve 4. kategorii byl do Okresního kola vybrán ještě Petr Jílek.

Oceněni nebyli pouze vítězové, ale i ostatní na druhých a třetích místech. Někdy byly výsledky velmi těsné, proto oslovíme i některé recitátory z druhé pozice, aby se zúčastnili Okresní přehlídky mladých recitátorů v Českém Krumlově 8. března 2024.

Všechny výkony byly krásné a my si toho velmi ceníme. I když se každý nestane vítězem, uvědomí si, co se dá udělat jinak, jak silní jsou soupeři, slyší krásné texty, naučí se zbavit se trémy a vystupovat před publikem. Tím vším můžeme jen získat, i když jsme se zrovna neumístili tak, jak jsme si to přáli. I když by rád každý zvítězil, je to jako v životě, někdy se to podaří tomu, jindy zase někomu jinému. Často slýcháme, že člověk by měl umět přijmout porážku, ale zde opravdu nerecitoval nikdo, kdo by se za svůj výkon měl stydět.

Určitě i příští rok zvu další zájemce do našeho recitačního kroužku, protože právě tam se učíme hlouběji s textem pracovat a umět ho sdělit.

Velmi děkuji všem vyučujícím, kteří se snažili dětem pomoci s výběrem textu a na soutěž je připravili, dále děkuji porotě, městysu Besednice a spolku Vltavín za odměny pro soutěžící a paní učitelce M. Tvrdé za fotodokumentaci.

ALE PŘEDEVŠÍM DĚKUJI VÁM VŠEM, KTEŘÍ JSTE TO PŘIŠLI ZKUSIT, BEZ VÁS BY TO NEŠLO! ČTĚTE A PŘEMÝŠLEJTE NAD TÍM, O ČEM ČTETE A CO CÍTÍTE,

RECITUJTE, SNAŽTE SE VYJADŘOVAT SROZUMITELNĚ, UČTE SE BÁSNĚ ZPAMĚTI. TO VŠE VÁM POMŮŽE SE ZDOKONALOVAT VE SVÉM PROJEVU.

NÁŠ ČESKÝ JAZYK JE PŘÍMO STVOŘEN KE KRÁSNÉMU PŘEDNESU!

Mgr. Z. Řehoutová – organizátor soutěže

Skip to content