Sedmáci připravují výstavu rostlin

Sedmáci připravují výstavu rostlin

Led 31, 2023 | Aktuality ZŠ

Sedmáci dnes začali během hodiny přírodopisu s přípravami na dubnovou výstavu rostlin. Nejprve jsme si vysvětlili, která voda je pro zalévání rostlin nejvhodnější. Při té příležitosti proběhla tipovačka – kolik zbyde vody ze sklenice plné sněhu.
Pomocí řízkování jsme se pokusili namnožit rýmovník, africkou kopřivu a potos – dali jsme je zakořenit do vody,  hlízky oxalisu rozdělili do několika květináčků se zeminou.
Také jsme připravili materiál pro biologickou olympiádu, která proběhne začátkem února. Potřebujeme naklíčenou pšenici a hrášek. Každého jsme vyseli dvě mističky a uvidíme jestli v sedmé třídě dostanou tu správnou péči, aby osivo neuschlo anebo naopak nezplesnivělo.

Eva Tomášková

Skip to content