OKRESNÍ KOLO PŘEHLÍDKY DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ 2024

OKRESNÍ KOLO PŘEHLÍDKY DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ 2024

Bře 20, 2024 | Aktuality ZŠ, Uncategorized

Tato přehlídka se uskutečnila 8. března 2024 v Českém Krumlově. Zúčastnily se jí převážně školy z Českého Krumlova, ale setkali jsme se i s recitátory z Kaplice, Zlaté Koruny a dalších základních škol. Celkem se ve všech kategoriích zúčastnilo přes 40 soutěžících. Novinkou byl okamžitý rozbor prezentovaných textů s lektorem p. Mgr. Jiřím Pokorným.

Po pečlivé přípravě v našem Recitačním a pěveckém kroužku jsme byli v okresním kole velmi úspěšní.

Podařilo se nám získat 1. místo ve 4. kategorii a postup do krajského kola – Nikola Němcová, 9.třída, jako další mimořádná ocenění byla rozdána čestná uznání za výborný přednes, ta získali: Jonáš Werner, 5. třída a Petr Jílek, 9. třída. Tito vítězové obdrželi též poukaz na výběr knih v knihkupectví Expedice. Každý z naší čtyřčlenné skupiny obdržel diplom za účast a pochvalu za výkon, i když se třeba tentokrát neumístil. Po skončení soutěže jsme se prošli po městě. Zavítali jsme i do kostela sv. Víta, kde jsme si v souvislosti s postním obdobím vysvětlili a popsali význam jednoho z obrazů křížové cesty, šesté zastavení – Veronika podává Ježíšovi roušku. Řekli jsme si, že je nesmírně důležité někomu v těžké situaci pomoci, i když to může být třeba kus látky, kterou někomu setřeme pot, když je vyčerpán a na pokraji svých sil. Myslím si, že i vnímání všeho kolem nás, zvlášť umění, nás učí lépe cítit a prožívat, což je v recitaci velmi důležité.

Mgr. Z. Řehoutová

Skip to content