Okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek

Okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek

Dub 9, 2024 | Aktuality ZŠ, Uncategorized

V pátek 5. dubna 2024 jsme se vydali do Českého Krumlova na pěveckou soutěž Jihočeský zvonek. Naši školu zastupovalo pět soutěžících;  Anastásie Š. (2. třída), Adéla R. (3. třída), Magdaléna K. (6. třída), Tereza H. (7. třída) a Jan Z. (8. třída). 

  Tentokrát se přihlásilo 50 zpěváků z okolních základních škol (Č. Krumlov, Kaplice, Velešín, Malonty, Brloh, Vyšší Brod, Loučovice, Lipno nad Vltavou…). Pro většinu našich dětí to byla první taková soutěž, proto se někdy projevila nervozita, ale nikdo se za svůj výkon nemusel stydět. Děti zpívaly první lidovou píseň za doprovodu klavíru a druhou pak a cappella. Pouze 5 soutěžících z 50 vybrala odborná porota k postupu do krajského kola ve Strakonicích a mezi nimi je i náš Jan Z. z osmé třídy, držitel zlatého pásma.  Blahopřejeme!

  Děkuji všem dětem, že se pravidelně chodily připravovat a reprezentovaly naši školu.

                                                                                                                Mgr. Z. Řehoutová, učitelka HV

Skip to content