Mateřská škola

Zápis do MŠ, Informace o školce, Zaměstnanci, Řády a předpisy, Co dítě potřebuje do MŠ

Kontakty: telefon:  778 015 830
email:   mskola@zsbesednice.cz

hutova@zsbesednice.cz
Vedoucí
učitelka MŠ
Zdeňka Huťová

Další zaměstnance školky naleznete zde

Konzultace s rodiči: Individuálně po e-mailové nebo telefonické domluvě

Mateřská škola - Aktuality

Drakiáda v Besednici

14.11.2019 14:58
S velkou radostí děti z MŠ společně s rodiči se zúčastnily Drakiády, která se konala v sobotu 2.11.2019. Akci pořádal městys Besednice. Počasí se umoudřilo a draci létali vysoko do oblak. Na děti čekaly krásné ceny za namalovaného draka a opékání buřtů. Městysu Besednice děkujeme za hezké...

Běh MARUNKA 2019

12.11.2019 22:54
V sobotu 28.9.2019 se děti MŠ zúčastnily charitativního běhu MARUNKA 2019. Charitativní běh byl pořádán ve prospěch Autiscentra o.p.s. Rodičům a dětem děkujeme.

Vítání občánků

12.11.2019 22:50
V neděli 29.9.2019 děti přivítaly písničkou a říkankami nové občánky městyse Besednice.  Děkujeme dětem za jejich krásné vystoupení a paní Blance Janové za hudební doprovod.

Malí plaváčci

12.11.2019 22:41
Děti z Mateřské školy pod vedením paní učitelky Huťové navštěvují v měsíci září - listopad plavecký bazén v Č. Krumlově. Zde se děti pomocí her a říkanek volně seznamují s prostředím malého a velkého bazénu. Děti koupání velice baví a těší nás vysoká účast dětí.

Mateřská škola

• Nově zrekonstruovaná budova
  • Klidné prostředí na okraji obce
  • Zastávka autobusu před školou
  • Individuálnější přístup, díky menšímu počtu žáků ve třídách
  • Klidnější přechod z mateřské školy na základní školu, mateřská škola je přímo v areálu
  • Téměř domácí strava
  • Žáci mají přístup na zahradu školky vybavenou atrakcemi pro děti - trampolína, houpačka, prolézačka ve tvaru lodě apod.

Historie školky

Bývalá budova MŠ byla umístěna mezi kostelem církve katolické, kaplí církve husitské a hřbitovem. Do roku 1973 sloužila tato budova jako součást ZŠ a v roce 1973 byla zrekonstruována a předělána na dvoutřídní MŠ o kapacitě 60 dětí. Od roku 1992 byla MŠ pouze jednotřídní.

Od září 2006 přestavbou bývalého školního bytu a částečnou přístavbou byla uvedena do provozu jednotřídní MŠ, která je součástí ZŠ a je se ZŠ přímo spojena.

Od září 2012 je naše MŠ opět dvoutřídní s kapacitou 45 dětí.

Jídelna pro MŠ se nachází v suterénu ZŠ.

V roce 2007 bylo před budovou MŠ vybudováno dětské hřiště za přispění rozpočtu ČR z prostředků Ministerstva pro místní rozvoj.

Od září 2010 je v provozu zahradní domek na úschovu pomůcek k činnostem na školní zahradě a pergola, která v létě poskytne stín a za špatného počasí příjemný azyl.