Jihočeský zvonek

Kvě 12, 2023 | Aktuality ZŠ, Uncategorized

Dne 5. května se pět našich žáků zúčastnilo Okresního kola pěvecké soutěže Jihočeský zvonek v Českém Krumlově.

Ve třech kategoriích naši školu reprezentovali v sólovém zpěvu Eliška Šedivá, Nela L., Kateřina Z., Jan Z. a Anděla Z. Každý měl zazpívat jednu lidovou píseň s doprovodem a jednu a capella. Na soutěž jsme se celý měsíc intenzivně připravovali a všem se přednes velmi zdařil. Obsadili jsme všechna tři pásma, největších úspěchů dosáhli Jan Z. ze 7. třídy a Nela L., kteří získali zlaté pásmo. Nela L. byla navíc odbornou porotou vybrána mezi pouhými pěti ze všech účastníků do krajského kola.

Blahopřejeme a děkujeme dětem, že se snaží udělat něco navíc mimo vyučování a ukázat, že něco umí. Pro některé bylo toto vystoupení vůbec první veřejné. Někteří alespoň jednu z písní ještě zazpívají v neděli 14. 5. na oslavě ke Dni matek v Besednici.

Z. Řehoutová