Informace od metodika prevence: Nápoje PRIME

Informace od metodika prevence: Nápoje PRIME

Lis 3, 2023 | Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ, Uncategorized

Vážení rodiče,

v poslední době jsme zaznamenali, že se mezi našimi žáky objevuje populární nápoj značky PRIME. Tento trend je značně znepokojující, neboť PRIME není pro děti ani mládež vhodný, a my vás proto chceme informovat o rizicích, která jsou s jeho konzumací spojena.

Nápoj PRIME se prodává ve dvou variantách.

První je energetický nápoj, který obsahuje až 200 mg kofeinu. To je větší množství než ve dvou běžných energetických nápojích a pro děti a mladistvé je tento obsah kofeinu nevhodný a může být i nebezpečný.

Druhá varianta, označovaná jako Hydration, je prezentována jako „hydratační“ nápoj. Ve skutečnosti ale jde o nápoj určený sportovcům a k jeho konzumaci by měly být oprávněny pouze osoby starší 18 let. Obsahuje totiž izoleucin, leucin a valin*, které nejsou pro osoby do 18 let vhodné.

Zdůrazňujeme, že za propagací nápoje PRIME stojí influenceři, jako jsou například Logan Paul a KSI. Jejich popularita a vliv na mladé lidi mohou být důvody, proč je PRIME mezi mladistvými tak oblíbený. Bohužel, mnoho dětí a mladistvých nemá dostatek informací o tom, jaké mohou být důsledky konzumace takových nápojů.

Prosíme vás, abyste dávali pozor na to, co vaše děti konzumují, a pokud je to možné, omezili jejich přístup k nápojům PRIME. Je důležité, že s vašimi dětmi diskutujete o potenciálních rizicích spojených s konzumací tohoto nápoje a podpořili je v hledání zdravějších alternativ.

Děkujeme vám za vaši pozornost a za vaši spolupráci na zajištění zdraví a bezpečnosti našich žáků.

Skip to content