Zpráva z lyžařského kurzu

03.02.2020 13:13

Lyžařský výcvikový kurz ZŠ Besednice

     V měsíci lednu jsme opět po roce absolvovali lyžařský výcvikový kurz, kterého se zúčastnilo 28 žáků ze 7. – 9. ročníku. Kurz probíhal na Lipně nad Vltavou, kde jsme byli ubytováni na Chatě Lanovka, která se nachází přímo u vleku.

    V neděli po příjezdu jsme se ubytovali a začali večeří. V pondělí ráno po vydatné snídani, kterou nám každé ráno zdobil rautový stůl, začal výcvik, kde byli žáci rozděleni do tří skupin podle lyžařské zdatnosti.  

     Začalo pět dní tvrdé dřiny J Každý den jsme si po celodenní námaze zpříjemňovali večery – hráli jsme společenské hry, měli zajímavé přednášky, chodili na procházky, dvakrát jsme navštívili místní plavecký bazén nebo jsme prostě jen tak odpočívali.

     Bohužel letošní rok se neobešel bez úrazu – okusili jsme tedy i rychlost a profesionalitu horské záchranné služby. Žákovi přejeme brzké uzdravení.

     Na závěr bych chtěla poděkovat všem zúčastněným, jak žákům, tak instruktorkám. Užili jsme si krásné dny plné píle, ale i smíchu a zábavy. Za rok se budeme těšit na další získávání nových zkušeností.

                                                                                                    

                                                                                                     Za ZŠ a MŠ Besednice, Volfová Lenka

 

Zpět