Začátek školního roku ve školní družině

24.09.2021 09:44

Protože se obsazení oddělení družiny každý rok mění, tak jsme si v prvních dnech na úvod zahráli hry vedoucí ke stmelení kolektivu a také, protože po prázdninách jsou děti rozdivočelé, zaměřili jsme dva dny v družině na bezpečné chování v obci, ve městě a pravidla cestování autobusem. Shlédli jsme instruktážní videa, nasimulovali si některé situace a nanečisto si vyzkoušeli i test o správném chování v provozu, protože již brzy budou moci děti díky novým vědomostem získat bod do naší celoroční hry.

Tak jako v předchozích letech nás totiž i v tomto roce čeká celoroční družinová hra. Tentokrát budeme sbírat bobříky a soutěžit tak bude každý sám za sebe. Úkolem dětí bude posbírat všech 10 bobříků. Na každého, kdo je posbírá všechny, bude čekat na konci roku odměna a ten kdo je sesbírá jako první, vyhraje dokonce pohár družinového bobříka. Ale pozor, některé bobříky lze sebrat pouze na podzim nebo na jaře. Pro jednoho z těchto bobříků již děti dostaly zadanou první část úkolu a to ke splnění bobříka přírody.

Na to, jaké další bobříky budeme sbírat a jak jsme si užili první dny v družině, se podívejte ve fotogalerii.

Hosenseidlová Štěpánka

 

Zpět