Výstava VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO a návštěva pivovaru BUDĚJOVICKÝ BUDVAR - 8. a 9. třída

20.11.2019 22:16

7.11.2019 strávili žáci 8. a 9.ročníku celý den v Českých Budějovicích. Nejdříve pro ně byla připravena exkurze v Budějovickém Budvaru.

 Děti s odborným průvodcem, oblečené v bezpečnostních vestách, prošly nejdůležitější časti výroby, dověděly se, odkud Budvar čerpá vodu, jak se hospodaří se sklem, jak dlouho a kde se pivo skladuje, jaké jsou současné trendy a požadavky v prodeji a nabídce, kam se pivo vyváží, také si mohly si všimnout další probíhající výstavby stále se rozrůstajícího podniku. Na závěr si děti prošly muzeum a některé nakoupily pro své blízké, většinou tatínky, i první vánoční dárky.

Druhou část exkurze tvořila návštěva prezentační výstavy Vzdělání a řemesla.

Letošní deváťáci a osmáci měli možnost seznámit se prezentací atraktivních a žádaných učňovských oborů a odborných středních škol. Některé činnosti si mohli sami vyzkoušet, mohli se seznámit s výrobky, se zástupci z řad vyučujících prezentujících škol, školy nabízely dostatek tištěného a reklamního materiálu, přehled o oborech, délce studia a možnosti uplatnění. Snad hlavně deváté třídě tato akce pomůže v jejich správném životním rozhodnutí.

Řehoutová Z.

Foto naleznete ve fotogalerii

 

Zpět