Vyjádření k čtvrtečnímu semináři pana Pavlíka

23.04.2022 11:38

Dovolte mi vyjádřit se ke zprávě, která proběhla během páteční noci na sociálních sítích a kde je zmíněna ZŠ Besednice.


Ve čtvrtek dopoledne v naší škole žáci 7. ročníku absolvovali seminář, který nám zprostředkovala Jihočeská hospodářská komora, lektorem byl pan Marek Pavlík. 
V rámci přednášky zazněla vyjádření o panu Leoši Marešovi. Tato mu byla přetlumočena maminkou některé z našich žákyň. Šlo také o vyjádření k jeho novorozené dceři, které se dle jeho sdělení nezakládá na pravdě a pochopitelně pana Mareše osobně zasáhlo.
Seminář Moje profese pro nás zajišťovala Jihočeská hospodářská komora a již proběhl na mnoha školách před námi, nebyl tedy důvod pochybovat o jeho kvalitě a obsahu. Proto jsem s realizací u nás ve škole souhlasila.
Lektor obsáhl témata hledání osobního potenciálu, vlastních kvalit a motivace k jejich plnému využití. Bohužel, zazněly i výroky, které škola (přítomný pedagog) nemá možnost ihned ověřit a uvést na pravou míru, a proto pedagog do přednášky nezasáhl.
S panem Marešem jsem telefonicky tuto záležitost konzultovala a ráda mu i pogratulovala k narození vytoužené dcery. 
Mrzí mě, že došlo k této události na půdě naší školy, jako pravděpodobně už i v jiných školách před námi. Otevírá se tak diskuze: Jakým způsobem školy mohou zajistit, aby fakta, která jsou žákům předložena externími lektory, byla vždy ověřena?
 
Eva Tomášková, ředitelka školy
 

 

Zpět