S KUFŘÍKEM ZA SVOBODOU - projektová aktivita pro 1. stupeň

17.11.2019 19:08

Holky a kluci zjišťovali, jak spolu jednotlivé objevené věci v kufříku souvisí a jak s tím vším souvisí i stará školní aktovka. Prohlíželi jsme fotky, osahávali materiály šatiček, četli fiktivní dopisy, diskutovali, očichávali deník, skládali mapu ČR a porovnávali ji s mapou ČSSR. A společně tak pronikli do 80. let, až jsme doputovali k 17. listopadu. Tento den jsme si představili prostřednictvím Dějin udatného národa českého a výstavy Střípky revoluce, kterou jsme oživili pomocí mobilního telefonu a aplikace Festival Svobody. Mluvili jsme o svobodě a také o pravidlech a péči o ni. Děti byly fantastické! Nakonec vytvořily klíče pro Svobodu, s různými poselstvími.

O tomto projektovém dni se můžete také dočíst v Českokrumlovském deníku, který se přijel na naše šikovné žáky podívat.

Vacková M.

Více ve fotogalerii

Zpět