Přivítejme společně první jarní den

08.03.2021 12:46

Letošní zima byla dlouhá a neobvykle štědrá na sníh a mrazy. Přesto se zdá, že už pomalu odchází a vystřídají ji příjemné jarní dny. Objevují se první jarní květiny, pupeny na keřích a stromech, jehličnany mají nové mladé přírůstky na větvích a rodí se i mláďata. Rozhlédněte se kolem a zkuste příchod jara zdokumentovat. Při fotografování si dávejte pozor na svou vlastní bezpečnost. Těšíme se na fotografie, které můžete vkládat na virtuální nástěnku přes odkaz, zaslaný na Vaše e-mailové adresy.

Budeme moc rádi, když se do vítání jara zapojíte :) 

„První jarní den v roce 2021, stejně jako v roce předchozím, začíná 20. března. První jarní den (astronomické jaro, jarní rovnodennost) však v roce 2021 nastává o poznání později, než tomu bylo v roce 2020. Astronomové stanovili počátek jara v tomto roce na 10 hodin a 37 minut dopoledne. Připomeňme pro zajímavost, že na 20. březen také připadá Světový den vrabců.“

(článek z https://www.treking.cz/archiv/jaro.htm)

Tampírová V.

Zpět