Plán práce od 3. 1. 2022 - včetně testování

02.01.2022 18:09

edit 2. 1. 2022 - 18:00

Výuka ve všech třídách dle běžného rozvrhu (viz Škola online)

Dle pokynů MŠMT probíhá ve školách testování všech žáků a zaměstnanců - v pondělí 3. 1. a ve čtvrtek 6. 1. se testují i ti, kteří jsou očkovaní, či onemocnění covid 19 prodělali (pozn. i v přístím týdnu proběhne testování 2x týdně, pak by mělo být již jen pondělní testování)

Organizace testování ve škole zůstává stejná - žáci se testují po příchodu do školní družiny či do třídy. Pokud žák nebyl přítomen v den testování, testuje se v den svého příchodu do školy - v ředitelně či u paní zástupkyně. Testy pro žáky i zaměstnance zajišťuje škola.

Více informací najdete také zde: www.zsbesednice.cz/news/co-delat-pokud-je-vysledek-pcr-testu-pozitivni/

Pokud se někdo ze žáků/zaměstanců odmítne testovat, pak povinně nosí respirátor po celou dobu pobytu v budově. Otestovaní pouze ve společných prostorech - zde se nic nemění.

Děti v MŠ se netestují.

Častým dotazem je zda vystavíme potvrzení o negativním testu. Ano, umíme to, ale takové potvrzení nemá velké využití.

Dle edu.cz:

Jaká je platnost testů organizovaných ve škole? Platí 24 hodin jako u ostatních AG testů?
Testy provedené ve škole jsou platné pro účely preventivního testování do doby provedení dalšího preventivního testu. Testy provedené ve škole nelze využít pro žádné jiné aktivity.

Případné další dotazy Vám rádi zodpovíme na e-mailu reditel@zsbesednice.cz