Opět testujeme

03.11.2021 15:57

 

Na základě mimoř. opatření MZdr budeme 8. a 15. 11. 2021 opět testovat

Koho: žáky ZŠ, kteří se neprokáží potvrzením o očkování (ta, která jste nám dodali už dříve, samozřejmě evidujeme), nebo prodělaném koronaviru (180 dní)

Kdy: stejně jako začátkem školního roku - děti ráno v ŠD, ostatní první vyučovací hodinu

Čím: antigenní testy Sejoy (ty už znáte.....)

A co když testování odmítnu? Můžete, pak ale žák je povinen nosit respirátor po celou dobu

 

V případě záchytu pozitivního výsledku je nutné následné ověření PCR testem. Tentokrát počítají nemocnice s vyšším zájmem o PCR testy a byla nám zaslána následující informace o možnostech test absolvovat: Testování dětí PCR metodou po provedeném antigenním testování ve školách dne 08.docx (14514)

Přeji všem pevné zdraví a děkuji za spolupráci.

Eva Tomášková

******

 

Dne 1. listopadu 2021 Vláda ČR schválila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ZDE, ze kterého vyplývá, že 

 

na území vybraných okresů proběhne ve dnech 8. a 15. listopadu 2021 testování na onemocnění covid-19, a to dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, žáků základních škol a žáků v denní formě vzdělávání ve středních školách a konzervatořích. Screeningové testování se týká škol, které mají místo poskytování vzdělávání v některém z následujících okresů: 

 

 

 

• v hlavním městě Praze a okresech Beroun, Kolín, Praha-západ, Praha-východ, Strakonice, Český Krumlov, Domažlice, Klatovy, Plzeň-město, Rokycany, Louny, Olomouc, Šumperk, Jihlava, Blansko, Brno-město, Vyškov, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Kroměříž, Vsetín a Zlín

Zpět