Kurz s rodilým mluvčím

10.04.2016 03:03

Většina žáků 5. třídy a 2. stupně naší ZŠ prožila čtyři dny minulého týdne s rodilým mluvčím, Američanem Jeffem Boonem. Určitě pro mnohé děti byla tato situace zcela nová a poučná, protože si mohly uvědomit, že naučit se mluvit cizím jazykem neznamená jen mít tři hodiny výuky týdně, ale měla by být využita každá příležitost, kdy se můžeme setkat s živým jazykem. Dobré jsou i filmy a písně. Důležité je nebát se mluvit a to třeba i s chybami.

Doufáme, že kurz přinesl dětem poučení. Také mohly poznat mnoho nových her, kterými se budeme inspirovat i ve výuce.

Bude-li zájem ze strany dětí a rodičů, rádi bychom v kurzech pokračovali a snažili bychom se o rodilého mluvčího zase z jiného konce světa, třeba z Anglie nebo Austrálie.

Vyučující Aj, Mgr. Z. Řehoutová a Mgr. K. Dolanová