Konfirmační PCR testy

06.12.2021 14:43

Aktualizace 6. 12. 2021 - zpráva z JčK

Dobrý den,

odběrové místo na PCR testy před Výstavištěm v ČB bude mít vyčleněné hodiny pouze pro děti a studenty:

každé pondělí: 14 – 17:30 hodin

každé úterý: 14 – 15:30 hodin

Prosím o informování rodičů a škol, se kterými jednáte.

Děkuji a přeji hezký víkend

MUDr. Marie Nosková

 

ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých – odborný rada

 

*********************************

AKTUALIZACE

Testy v Č. Krumlově neprovádí nemocnice v dopoledních hodinách pro ty, kteří nejsou objednaní. Pro ně je vyhrazen čas 14:30-16:30.

Děkujeme rodičům, kteří nás o tom informovali a tak ušetří ostatním cestu na testování již v dopoledních hodinách.

 

 

 

Dovolujeme si seznámit Vás s textem dopisu, který jsme obrželi z Jihoč. kraj:

 

Testování žáků škol PCR metodou pro provedeném antigenním testování

 

 

Vážená paní ředitelko, Vážený pane řediteli, 

v termínech 22.11. 2021 a 29.11.2021 proběhne plošné antigenní testování ve školách. V případě, že u žáka vyjde pozitivní antigenní test, je třeba, aby byl výsledek ověřen konfirmačním PCR testem. Společným cílem je co nejrychleji potvrdit nebo vyloučit výsledek pozitivity antigenního testu dítěte. 

Jihočeské nemocnice z tohoto důvodu vyčlenili vždy v pondělí dopoledne a v stejně tak v úterý dopoledne prostor pro rychlé provedení PCR testů. Vyhrazený čas je určený s vazbou na plošné testování ve školách, není možné jej chápat tak, že u dětí bude prováděn PCR test kdykoli standartně bez rezervace termínu. 

V případě pozitivního antigenního testu je nejdříve nutné, aby zákonní zástupci kontaktovali praktického lékaře pro děti a dorost a požádali o vystavení elektronické žádanky (lékař žádanku odesílá v elektronickém systému ISIN) až poté se může dítě dostavit k provedení PCR testu, popř. může být termín rezervován. 

Pozitivita žáka z antigenního testu automaticky neznamená, že musí být k PCR testu indikována celá rodina či další osoby blízkého kontaktu. 

Prosíme zákonné zástupce, aby vyčkali až na výsledek PCR testu dítěte a až poté řešili vniklou situaci, a to dle výsledku testu dítěte. 

Vážená paní ředitelko, Vážený pane řediteli, žádám Vás o předání výše uvedených informací všem pedagogům, kteří v případě pozitivity žáka předají tuto informaci zákonným zástupcům tak, aby provedení PCR testů proběhlo efektivně a bez prodlení. Děkuji za spolupráci.

Zpět