Kateřina Ševčíková získala 1. místo!!!

08.06.2016 15:21

 Dne 3. 6. 2016 se vybraní žáci zúčastnili Atletické olympiády v Kaplici. Počasí nám vůbec nepřálo. Pršelo celý den, až na závěrečné dlouhé tratě na nás vysvitlo sluníčko. Proto velké poděkování všem zúčastněným, že i v dešti bojovali do posledních chvil. O největší úspěch naší výpravy se postarala Kateřina Ševčíková ve vrhu koulí, která svým výkonem 8,36 m, vybojovala 1. místo. Do finále na 60 m postoupil z 2. místa svého rozběhu Josef Jaroš. Ve finálovém rozběhu se bohužel umístil na 4. místě s časem 8,54 s. Tomáš Melichar vyhrál svůj rozběh, postoupil tedy do finále, kde skončil na 7. místě s časem 8,17 s. I bez možnosti trénování se Jiří Zajíček se 4,38 m umístil ve skoku dalekém na krásném 9. místě z 19 závodníků. Nešťastnou bramborovou medaili si odnesl Tomáš Melichar ve vrhu koulí s výkonem 11,52 m a na 6. místě skončil Jiří Zajíček s 11 m. V hodu míčkem se našim mladším žákům také dařilo. 9. místo obsadil Josef Jaroš, který hodil 44,3 m a na 11. místě skončil Alex Magdolen s hodem 41,74 m ze 17 závodníků. Jako jediný žák z naší školy si Jiří Chovanec troufl na trať 1500 m, kde s výkonem 5:51,36 min doběhl na 11 místě ze 17 závodníků. Velká pochvala patří našim starším žákyním Marii Pollákové a Haně Kukolíkové, které prokázaly, že ve sportu nejde jen o výkony, ale také o pomoc druhému závodníkovi. Žákyni ze ZŠ Plešivec se při běhu na 800 m zatočila hlava a upadla. Naše žákyně se jako jediné okamžitě zastavily a pomohly jí na nohy. Maruška s Hankou závodnici celé kolo vedly až do cíle, i když jim závodnice říkala, aby běžely, že se na ně družstvo bude zlobit. My jsme se na ně ale nezlobili, byli jsme na ně pyšné, že se dokázaly chovat fair play. Celkově se naše škola umístila na krásném 10. místě ze 12 zapsaných škol. Poděkování za účast a výborné výkony patří také Miroslavu Pollákovi, Štěpánu Kabíčkovi, Janě Nocarové, Monice Čutkové, Kateřině Šlajchové, Tereze Perinové, Sabině Kulhanové a Jakubovi Káplovi.