Jak jsme si vyzkoušeli být handicapovaní - 2.oddělení ŠD

17.05.2022 16:00

Všichni víme, že lidé na planetě nejsou stejní, ale že se různě odlišují. Nejen tím, kde žijí, řečí, barvou kůže atd. Ale také víme, že ne každý má to štěstí a narodí se zdravý. Někteří lidé jsou slepí, jiní hluší či němí, a také mezi námi žijí lidé, kterým například nefungují nohy, s těmi jsme se zřejmě už setkali. Právě tak, jako někomu nefungují nohy, jiným nefungují ruce, a to je to, co jsme si v družině vyzkoušeli. Podívali jsme se na to, co tito lidé dokáží vytvořit pouze za pomocí úst a nohou, konkrétně jak malují. Jejich tvorba je opravdu obdivuhodná. A protože se nenecháme zahanbit, bylo to pro nás výzvou! Uchopili jsme do svých úst a mezi prsty na nohách štětce a pustili se do práce. Zjistili jsme, že to opravdu není jednoduché a do mistrovských děl máme hodně daleko. Vcítili jsme se díky tomu do kůže handicapovaných a obdivujeme je, za to, jak se dokázali se svým postižením vypořádat. Víme, že pro ně není jednoduché žít stejně jako my, o naše ruce, oči či nohy se s nimi bohužel podělit nemůžeme, ale podáme jim alespoň pomocnou ruku ve chvíli, kdy to bude potřeba.

Hosenseidlová Štěpánka

Více ve fotogalerii

Zpět