Info pro rodiče-ošetřovné

10.03.2020 11:33

Dle paragrafu 39 Zákona o nemocenském pojištění:

 

Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu .......

péče o dítě mladší 10 let, protože

1. školské zařízení nebo zvláštní dětské zařízení, popřípadě jiné obdobné zařízení pro děti, v jehož denní nebo týdenní péči dítě jinak je, nebo škola, jejímž je žákem, jsou uzavřeny z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události,

2. dítě nemůže být pro nařízenou karanténu v péči školského zařízení nebo zvláštního dětského zařízení, popřípadě jiného obdobného zařízení pro děti, v jehož denní nebo týdenní péči dítě jinak je, nebo docházet do školy, nebo ...................

 

 

Kancelář školy vám bude k dispozici v pracovní dny od 8 do 12 hodin pro vydání potvrzení. Prosíme, předem raději zavolejte (778 015 833).

 

 

Zpět