Hurá, jde se do divadla!

18.03.2021 22:37

Kdo se diví? Že jsou divadla zavřená? Nám to ale vůbec nevadí!

V Českých Budějovicích máme naše krásné Jihočeského divadlo a v něm mnoho talentovaných umělců, kteří nám dovolí nahlédnout pod pokličku divadelní tvorby.

Tentokrát je nenavštívíme my, hezky oblečení a upravení ve svátečních šatech a s košilemi s motýlky, jak se obvykle do divadla chodí. Divadelníci přijdou za námi. V on-line prostředí si speciálně pro žáky připravili zajímavé programy.

Jihočeské divadlo má čtyři soubory; Malé divadlo, které se zabývá tvorbou pro děti, činohru, operu a balet.

K nám do školy, na první stupeň, zavítají herci Malého divadla se světovou premiérou VZDĚLÁVACÍ SUPER-ÚČINNÉ VÝCHOVNĚ-KULTURNÍ AKTIVITY aneb VÝUKA S UMĚLCI V KARANTÉNĚ, prostě V.S.U.V.K.A. My budeme první, kdo tento program uvidí! A kdy to bude? Na toto skvělé představení se můžeme těšit už 30. 3. od 9 hodin.

Mysleli jsme i na kulturní vyžití žáků na druhém stupni. Akce, která nese název Úča musí pryč, se rozjede už 31. 3. Pozvání do našeho on-line prostředí přijal pan Tomáš Ondřej Pilař, umělecký šéf opery Jihočeského divadla. Máme se jistě na co těšit, pan Tomáš Ondřej Pilař nám totiž prozradí jedno důležité operní tajemství. Jeho program budeme sledovat pod názvem Když to nejde říct, musí se to zazpívat. Budeme pozorně poslouchat, protože naši žáci budou první školáci, kterým toto tajemství pan Pilař prozradí.

A pak už přichází činohra Jihočeského divadla, která navštíví v on-line prostředí žáky druhého stupně. Na jejich program se můžeme těšit v měsíci dubnu. Co si pro nás páni herci a paní herečky připraví? To je velké tajemství a bude to pro nás překvapením. Ale my se určitě přesvědčíme o tom, že kultura žije a je tady s námi i v této nelehké době.

leták VSUVKA.pdf (0)

 

Zpět