Hornorakouský Gmunden

17.11.2019 18:25

Ve čtvrtek 7. listopadu se žáci šesté a sedmé třídy za doprovodu učitelek V. Tampírové a E. Tomáškové vydali na výlet do hornorakouského Gmundenu na návštěvu NMS Traundorf. Seznámili se zde nejen se stejně starými žáky této školy, ale i s  principy využívání solární energie. Poté společně odjeli do Welios Science Center. Toto centrum nabízí mnoho atrakcí, na kterých si žáci vyzkoušeli fungování fyzikálních zákonů. Celý pobyt v Rakousku jsme zakončili pobytem v místním parku spojeném s menší ZOO. Děti si zde užily krásného slunečného počasí po dobu, kdy náš autobus odvážel rakouskou část skupiny zpět do Gmundenu. Cesta domů do Besednice byla sice poměrně dlouhá a již za tmy, ale dorazili jsme v pořádku a plni zážitků. Věříme, že s našimi novými známými z Rakouska zůstaneme v kontaktu a společně zrealizujeme další akce.

Přesvědčili jsme se, že znalost cizích jazyků je v současné době nezbytná, během pobytu jsme využili nejen němčinu, ale i angličtinu.

Většina nákladů včetně vstupného byla  hrazena z programu ECCB Společně a hravě. Rodiče žáků částečně hradili dopravu.

Ve fotogalerii najdete pár obrázků, které dokumentují náš výlet.

Tomášková E.