Hodnocení lyžařského výcvikového kurzu 2018/2019

12.02.2019 09:10

V letošním roce naše škola poprvé zamířila na celý týden na lyžařský výcvikový kurz. Navštívili jsme nedaleký Skiareal Lipno, kde jsme byli ubytováni na chatě Lanovka. Počasí nám velmi přálo. Během několika nocí padal čerstvý sníh a přes den nás hřálo sluníčko. Kurzu se zúčastnili téměř všichni žáci ze sedmého ročníku, osm žáků z ročníku osmého a tři žáci z šestého ročníku.

Žáci byli rozděleni do tří družstev a postupně se učili novým lyžařským dovednostem nebo se zdokonalovali v těch dříve získaných. Výcvik vedla paní učitelka Lenka Volfová, Zdeňka Kohoutová a Štěpánka Hosenseidlová.           O naše snoworďáky se staral instruktor Michal. Cílem kurzu bylo správně zvládnout techniku lyžování a umět se bezpečně pohybovat na svahu. Žáci, kteří stáli poprvé na lyžích, zvládli postupně oblouk, jízdu v obloucích a zastavení. Zodpovědně můžeme konstatovat, že všichni tento cíl splnili. Někteří se na závěr kurzu zúčastnili závodního slalomu, který byl pod drobnohledem kamer ČT. Žáci předvedli velkou odvahu a odhodlání. Jiní zas neváhali pomoci dítěti v nouzi a bez dlouhého rozmýšlení zachránili malou holčičku, která sjela ze svahu mimo sjezdovku. Tímto jim patří velké díky.

Lyžařský výcvik byl ve večerních hodinách doplněn návštěvou bazénu, pytlováním, fotbalem ve sněhu, procházkami po okolí, neplánovanou evakuací hotelu, společenskými hrami a v neposlední řadě přednáškami o chování se na horách, lyžařské výstroji a výzbroji.

V pondělí nás navštívil pan ředitel Mgr. Květoslav Skála. Zajímal se o průběh výcviku, podmínky ubytování, stravu a chování žáků na hotelu i mimo něj.

Po celý týden panovala na svahu přátelská nálada. Moc si vážíme milého a ochotného personálu, vynikající stravy a luxusních ubytovacích podmínek. 

Největší odměnou pro nás byly úsměvy všech účastníků kurzu. Všichni absolvovali výcvik na jedničku a my se už teď těšíme na příští rok. Zatím si tyto krásné dny můžeme připomínat pohledem na fotografie v naší fotogalerii.

Velké poděkování patří všem žákům za jejich píli, snahu naučit se co nejlépe lyžovat, za příkladné chování na svahu i na hotelu a smysl pro legraci.

Rodičům děkujeme za komunikaci se školou, vzorný přístup k vybavení vhodné výstroje a výzbroje na lyžařský kurz.

Panu Vladimíru Janouškovi moc děkujeme za velkou oporu, nespočet rad a zkušeností, které jsou k nezaplacení a hlavně, že za námi jezdil a byl s námi. Děkujeme.

Děkujeme a přejeme plno krásných dní nejen na lyžích.

 

Zpět