Exkurze do Písku

01.06.2022 06:00

Poslední květnový den byl pro sedmáky a osmáky ve znamení volna, výletu. Díky Tomášovi z 8. třídy, který zvítězil ve výtvarné soutěži, jsme měli možnost užít si den v Písku a okolí.

Ráno nás vyzvedl autobus Lesnické školy a odvezl do Písku "na polesí" - zde se nám předvedlo v oboře stádo divočáků včetně mladých, dozvěděli jsme se něco o jejich způsobu života a  hierarchii tlupy, zjistili jsme jak vypadá lesnická mapa, co umí maturanti na "lesárně" a postupně přešli na paseku kde proběhla ukázka techniky. Někteří z nás si také vyzkoušeli obsluhovat železného koně a vyvážečku. Buřty a limča k obědu na posilněnou a už zase sedáme do autobusu a jedeme krásnou přírodou směr Písecké hory - rozhledna Jarník (nádherný výhled na smíšené lesy s poučením, že právě tento typ lesů má největší šanci odolat kůrovci), živcový lom a ukázka umělé nory. Trošku unavení se znovu autobusem přesouváme do města. Písek má nádherné historické centrum (poblíž mostu naštěstí i cukrárnu a bistro se zmrzlinou) a přes něj jsme se dostali až k Lesnické škole. Rozhlehlý areál nezabírají jen budovy, ale najdeme zde i včelín, voliéry pro dravce, kotce pro psy a třeba i arboretum (dnes už všichni víme, že to je sbírka živých dřevin - žáci školy se tak neučí jen z učebnic, ale stromy poznávají i v reálu).

Menší zchlazení nás čekalo v budově, na "zdi slávy" někteří z nás našli fotografie svých příbuzných, kteří na škole studovali.

Milým průvodcem nám byl pan  Francálek, vedoucí učitel praktického vyučování a také pan ředitel Grus, který se s námi přišel pozdravit i se svojí fenkou borderteriéra. Nelze zapomenout ani na pana řidiče, který nás bezpečně dovezl zpět a ukázal nám, že s autobusem zvládne i couvat na úzkých cestičkách.

Dokumentaci našeho výletu najdete ve fotogalerii.

Eva Tomášková

Zpět