Dětský den v naší kuchyni

08.06.2018 08:51

Prvního června proběhl na naší škole Den dětí i ve školní jídelně. Paní kuchařky si pro děti připravily k obědu specialitu – hamburgery. Takže se celé dopoledne v kuchyni krájelo (rajčata, okurky, housky, plátkový sýr), mlelo a míchalo (maso). Jako sladké překvapení jsme připravily (kuchařky) višňový moučník.

 

 

Ochutnávka mléčných výrobků

 

Celý rok dostávají děti ze společnosti Laktea mlíčka. Dostali jsme nabídku na tzv. doprovodný program, kde jsme si zadarmo mohli objednat ochutnávkové bedýnky plné mléčných výrobků – např. pomazánková másla, mazací sýry, tvarohy, plátkové sýry, různé druhy mléka…viz fotografie. 

Tyto bedýnky byly určené pouze pro první stupeň. Aby to nebylo líto starším dětem, tak jsme jim objednali mléčné výrobky, které máme dotované (zadarmo). Takže každý žák obdržel mlíčko, bílý jogurt, plátkový sýr a cottage.

 

K této ochutnávce jsme objednali z pekárny z Římova různé druhy pečiva – dýňový chléb, chléb s žitným zrnem, bankety, rohlíky…

Velké poděkování patří děvčatům z druhého stupně, která  pomáhala s tříděním, krájením a počítáním :-)

 

 

Ochutnávka exotického ovoce

 

V úterý 5. června proběhla na prvním stupni také ochutnávka exotického ovoce. Opět to byly bedýnky plné melounů, ananasů, kiwi, pomerančů, avokáda, granátových jablek, mochyní …. Děti si vše nakrájely a ochutnaly ovoce, které možná ještě nikdy nejedly.