Den Země ve druhém oddělení školní družiny

13.04.2022 16:30

Ve druhém oddělení školní družiny, jsme se v rámci Dne Země letos soustředili svět pod vodou. Podívali jsme se na dokument o rybičce hranobřich jménem Puff, kde jsme se dozvěděli jak se žije v oceánu, především, kdo tam žije a kochali se krásami, které na souši jen tak neuvidíme, moc se nám pod vodou líbilo. Bohužel, ale není život pod vodou jen krásně křišťálově modrý. Radost nám zkazila projekce záběrů, na kterých jsme viděli, jak je na mnohých místech oceán zamořen jednorázovými lidskými odpady, jako jsou igelitové sáčky, petlahve, plastová brčka aj. Viděli jsme i velmi ošklivá místa oceánu, jejich zničena pobřeží a živočichy, kteří kvůli nám lidem trpí. Například mořské koníky uvězněné v igelitových sáčcích, stejně tak mořské želvy. Moc se nám tento pohled nelíbil a mnozí z nás nedokázali pochopit, to, kde se tento odpad v oceánech bere, když přeci doma odpad třídíme. Bohužel, to ale není samozřejmost ve všech domácnostech a už vůbec ne ve zbytku světa. Připomněli jsme si díky tomu, jak je důležité odpad třídit a především vyhazovat jej do míst k tomu určených. A někteří z nás rozhodli o svém budoucím životě a až budou dospělí, dají se čištění oceánů a jejich pobřeží. Společně jsme pak vytvořili dva obrazy oceánů, takový, který se nám líbí a jaký bychom chtěli aby byl všude a takový, který se nám nelíbí a doufáme, ze brzy budou všechny oceány vypadat tak, jako ten první. Sami můžete posoudit, který oceánem vašemu oku lahodí více. Nam a naší planete se určitě více líbí, ten čistý. 

Hosenseidlová Štěpánka

Zpět