Článek METODIKA PREVENCE: VÍTE CO PIJE VAŠE DÍTĚ?

23.05.2022 13:41

Poslední dobou pozorujeme u žáků velkou míru konzumace energetických nápojů a dalších pochutin. Energetické nápoje konzumují opravdu ve velkém množství. Když si je koupí, tak většinou mají minimálně dva a někteří í více pro svou vlastní spotřebu. Je potřeba si uvědomit, co to může způsobit dětem, a to zejména jejich organismu a psychické pohodě. Snažíme se s žáky o těchto nápojích mluvit a vysvětlovat jim, že nejsou pro ně vhodné. Vás jako jejich zákonné zástupce prosíme o to samé.

Prosíme Vás o součinnost a podporu v minimalizaci (nejlépe úplné nulové konzumaci) těchto nápojů.

Níže naleznete informační leták a také odkazy na články upozorňující na vliv energy nápojů na dětský organismus.

 

ČLÁNKY:

Nápoje škodí dětem stejně jako alkohol

https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/energeticke-napoje-skodi-detem-stejne-jako-alkohol-rika-odbornik_537679.html

 

Energy drinky poškozují dětem mozek a srdce. Vedou i k drunkorexii

https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/negativni-vliv-energy-drinku-na-deti.A131007_133427_deti_haa

Vacková Dana

 

Zpět