Badatelská výprava druhého stupně

22.06.2020 11:13

Ve čtvrtek 18. 6. připravily učitelky II. stupně pro žáky výlet do okolí. Trasa vedla z velké části po cyklostezce Paměti Slepičích hor – Besednice, Douchův háj, Dobrkov, Dobrkovská Lhotka, Besednice.  Zúčastnili se jí někteří žáci 6. a 7. třídy.  Cestou si procvičili své znalosti z toponymie (nauka o místních jménech), topografie, orientace mapy a dozvěděli se také něco nového. Lupou zkoumali žulu a různé přírodniny, dozvěděli se spoustu zajímavostí o vltavínech, různých sakrálních stavbách i o Sýkorově mlýně, který zde stával. Po cestě také sbírali borůvky a někteří i houby. Myslím, že se všem výprava líbila, po dlouhé době si děti mohly spolu popovídat. Přálo nám i počasí. Vrátili jsme se sice unaveni, ale šťastni, že jsme těch 10km zvládli.

Za kolektiv učitelek ZŠ a MŠ Besednice Tampírová V.

Zpět