Angličtina nás v příštím týdnu spojí napříč kontinenty

20.09.2019 13:22

      V týdnu 23.9. – 27.9. 2019 u nás ve škole proběhne projekt EDISON. Tento projekt má za cíl spojit mladé lidi z odlišných kultur a národností, seznámit se se zvyky, tradicemi a situacemi v jiných zemích a zmírnit tak mezikulturní bariéru. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného. Všichni stážisté s dětmi komunikují pouze v angličtině, tedy jsou žáci nuceni tento jazyk použít v praxi a to zábavnou formou.

     Dnes jsme společně trénovali anglickou píseň, kterou zahraniční stážistky v pondělí uvítáme. Téměř celá škola se sešla na druhém patře a v doprovodu hudby z reproduktoru a textem písně v ruce si zazpíval píseň PERFECT od Ed Sheeren.

 

 

 

Jak bude projekt probíhat

    Skupina 4 vysokoškolských studentů z různých zemí světa (Brazilíe, Turecko, Jordánsko a Rumunsko) přijedou na 1 týden na naší základní školu. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravili prezentace o svých zemích. Povedou s žáky diskuse na různá témata, budou hrát hry, atd. Jejich snahou bude představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Žáci tak budou mít možnost porovnat jejich země s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně. Vše bude probíhat v anglickém jazyce.

 

     Děkujeme rodinám, které se ujaly ubytování pro naše zahraniční hosty a také těm, kteří pomohou s doplňujícím odpoledním programem, ve kterém jim představíme naše okolí.

 

Další informace o tomto projektu, který zajišťuje organizace AIESEC, můžete nalézt na webové stránce https://aiesec.cz/pro-skoly/


 

Zpět