Adventní kalendář a 3. třída

03.12.2020 08:19

Každý den otevíráme adventní kalendář a dneska jsme si vyzkoušeli věštění s hrnečky. Moc jsme se u toho nasmáli :)

 

Na  věštění budete potřebovat sedm hrnečků a dále minci, uhlík, prsten, hřebínek, šátek, kus chleba a dudlík - můžete si symboly  jen nakreslit.
Sedm hrnečků sloužilo ve staré tradici k věštění budoucnosti. Pod každý hrneček se vložil jeden symbol. Mince znamenala bohatství, uhlí značil nemoc, prsten předpovídal svatbu nebo lásku, hřebínek varoval před bídou, šátek věštil cestování, kus chleba  štěstí a dudlík narození dítěte. Hrnečky stačilo zamíchat,  zavázat si oči a jeden hrnek si vybrat.

Na  věštění budete potřebovat sedm hrnečků a dále minci, uhlík, prsten, hřebínek, šátek, kus chleba a dudlík - můžete si symboly  jen nakreslit.

Sedm hrnečků sloužilo ve staré tradici k věštění budoucnosti. Pod každý hrneček se vložil jeden symbol. Mince znamenala bohatství, uhlí značil nemoc, prsten předpovídal svatbu nebo lásku, hřebínek varoval před bídou, šátek věštil cestování, kus chleba  štěstí a dudlík narození dítěte. Hrnečky stačilo zamíchat,  zavázat si oči a jeden hrnek si vybrat.

Zpět