Adventní čas ve 2. třídě

22.12.2019 08:01

Čekání na Ježíška si druháci každý den krátili úkolem z adventního kalendáře. Zpívali jsme koledy, tvořili tajná přáníčka pro rodiče, plnili úkoly - např. napiš kamarádovi na záda vzkaz. Také jsme četli zajímavé příběhy o vánočních zvycích a tradicích - např. o vánočce, vánočním stromečku, svíčkách na adventním věnci a cukroví.
Na svátek Svaté Barbory jsme si natrhali větvičky a dali je do vázy. Čekali jsme, jestli vykvetou, ale nepodařilo se, tak se příští rok nikdo z nás ještě vdávat ani ženit nebude. To potvrdilo i házení střevícem, při kterém střevíc zůstal otočený do místnosti.
Jedním z úkolů bylo také konat dobré skutky. Každý z nás pak druhý den přemýšlel, co se nám předešlý den povedlo.
Vzácným úkolem, do kterého se zapojila i 1. třída, bylo obdarovat děti, které se léčí s onkologickým onemocněním. Společně se nám podařilo naplnit velkou krabici krásnými dárky, které děti určitě moc potěší.
Posledním velkým úkolem z kalendáře bylo navštívit místní hřbitov. Zapálili jsme svíčky jak u hrobečků, kde máme někoho, kdo už tady s námi nemůže být, ale také jsme svícínky ozdobili hroby, o které už se nikdo nemůže starat. Společně jsme tak zavzpomínali a uvědomili si, že si pod stromečkem můžeme přát cokoliv, ale hlavně nesmíme zapomenout na lásku, zdraví a štěstí...
S kalendářem jsme se rozloučili hrou Co na to Češi a společně vyrazili na vánoční prázdniny!

 

Krásné Vánoce všem přeje 2. třída a třídní učitelka Irča Hubená

 

Zpět